Popularne wyszukiwania:

Montaż papy bez tajemnic

58 min

Data publikacji: 4/25/2022

author
Redakcja Portalu Specjalista branży budowlanej
Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnymi technikami termoizolacji i termomodernizacji dachów, tarasów i balkonów. 

Przedstawiamy System ACTIVA – rozwiązanie do szybkiego i sprawnego montażu termoizolacji oraz hydroizolacji. W skład Systemu wchodzi Pianoklej KTD 12 do mocowania płyt termoizolacyjnych ze styropianu EPS, XPS, PIR oraz aktywowana termicznie papa podkładowa modyfikowana elastomerem SBS, której wulkanizacja następuje podczas zgrzewania papy wierzchniego krycia.

Poliuretanowy pianoklej, o dominujących właściwościach klejących, dedykowany jest do mocowania płyt styropianowych bez konieczności stosowania łączników mechanicznych, które mogły w trakcie osadzania podziurawić paroizolację znajdującą się pod ociepleniem. Znacząco skraca to czas montażu warstwy termoizolacji i ułatwia prace. Do aplikacji kleju potrzebujesz jedynie pistoletu do piany. Przyczepność, rozpływność aplikowanego pianokleju jest na tyle duża, że nie grozi mu zwiewanie z dachu, gdy podczas jego aplikacji pojawi się wiatr. Przeznaczony jest do wszelkich podłoży, również oczywiście bitumicznych, jakie możesz zastać na dachu. Odznacza się dużą wydajnością. Jedna puszka kleju wystarczy na zamocowanie jednej warstwy płyt na powierzchni około 14 m2. Stosując pianoklej możliwe jest też układanie termoizolacji w kilku warstwach lub mocowanie  klinów dachowych formujących spadki połaci dachowej, kierujące wodę deszczową w stronę odpływów. Dzięki wysokiej izolacyjności termicznej (jak przystało na poliuretan) produkt nie powoduje powstania mostków termicznych.


Użycie Pianokleju KTD 12 do nakładania drugiego elementu Systemu ACTIVA - aktywowanej termicznie papy podkładowej modyfikowanej elastomerem SBS, pozwala zdecydowanie przyśpieszyć i usprawnić prace, zapewniając jednocześnie wysoką ich efektywność.


Poznaj zalety Systemu! Zapraszamy na film, w którym krok po kroku nasi eksperci przedstawiają metody układania papy i uszczelniania wymagających przestrzeni. 


Po seansie System ACTIVA nie będzie miał tajemnic!Aby obejrzeć film, kliknij w baner na górze strony.

Podziel się artykułem

Zwiększ swoje kwalifikacje

i zdobądź certyfikat
  • Załóż konto
  • Znajdź szkolenie
  • Weź udział
  • Odbierz certyfikat
Mężczyzna trzymający certyfikat
author
Redakcja Portalu Specjalista branży budowlanej
Podziel się artykułem

Zwiększ swoje kwalifikacje

i zdobądź certyfikat
  • Załóż konto
  • Znajdź szkolenie
  • Weź udział
  • Odbierz certyfikat
Mężczyzna trzymający certyfikat

Najbliższe szkolenia

Gorące dyskusje w tym temacie:

Kliknij tutaj i załóż konto, by móc zadawać pytania i dodawać komentarze
man

Nie znalazłeś interesującego Cię artykułu lub wydarzenia?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj regularną informację.

Oceniłeś artykuł na 0 gwiazdeki